راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان

راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان: حدود یک دهه از انتشار اولین ویرایش مبحث دهم مقررات ملی ساختمان (طرح و اجرای ساختمانهای فولادی) می گذرد، خوشبختانه این مبحث توانسته جای خود را در میان مهندسان طراح باز کرده و به عنوان یک کتاب مرجع در بسیاری از دانشگاه های کشور تدریس می شود و از طرفی یکی از مهمترین منابع آزمون نظام مهندسی به خصوص برای داوطلبان رشته عمران محسوب می شود.

 

با توجه به حجم بالای مطالب فنی که در این گونه مقررات و آیین نامه ها مطرح است اجبارا باید در نوشتن آنها جانب اختصار رعایت شود و به این ترتیب گاهی نیاز هست که بعضی از مواد مطروحه بیشتر مورد توضیح و تفسیر قرار گیرد تا از سؤ تعبیر و اشتباه خواننده در نتیجه گیری از آن جلوگیری شود. در چنین حالتی هیچ توضیح و بیانی گویاتر از طرح مثالهای عملی در طراحی و محاسبه نخواهد بود.

 

کتاب حاضر که در واقع راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان است بدین نیت فراهم آمده است تا بتواند در رفع استنباطهای متفاوت و ایجاد وحدت رویه در اجرای مفاد آن مؤثر واقع شود از اینرو مطالعه آن برای کلیه داوطلبان آزمون نظام مهندسی به خصوص داوطلبان آزمون محاسبات عمران اکیداً توصیه می‌گردد. پیش از این نیز راهنمای دیگری در رابطه با مبحث دهم مقررات ملی ساختمان تحت عنوان «راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی» منتشر گردیده است.

 

راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان توسط دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان در دو جلد تألیف و به چاپ رسیده است. در این مطلب نسخه PDF جلد اول و دوم این کتاب به صورت رایگان جهت استفاده کاربران گرامی قرار داده شده است.

 

راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان- جلد اول

دانلود

راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان- جلد دوم

دانلود

دانلود راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان

5
دیدگاه بگذارید

avatar
پروانه
میهمان
پروانه

بسیار عالی

hadi
میهمان
hadi

بسیار عالی ممنون

سعید
میهمان
سعید

سلام فایل رو دانلود کردم باز نکرد
ممنون میشم راهنمایی کنید

فرهاد
میهمان
فرهاد

ممنون از شما خیلی خوب بود