دانلود راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی

راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی

راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی: اصولاً ضوابط مندرج در مقررات ملی صاختمان با رعایت ایجاز و اختصار تدوین میشوند و این وظیفه راهنماها و مدارک توضیحی است که به درک صحیحتر مقررات ملی ساختمان یاری رسانده و موجب توسعه و ترویج آن شوند. از اینرو دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان، در کنار تدوین مباحث بیست و دوگانه مقررات ملی ساختمان، تدوین و انتشار راهنماهای مباحث مذکور را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی که با استفاده از تجربیات گروهی از مهندسان محاسب با تجربه تهیه شده گام کوچکی در این راستاست. در این راهنما برای تهیه نمودارها، جزئیات و جداول طراحی از پیشرفته ترین متدهای محاسبات سازه استفاده شده و نتایج به شکلی کاملاً ساده به صورت جداول و نمودارهای طراحی آورده شده است. با چنین کاربردی نیاز به انجام محاسبات مفصل نیست و طراحی فقط به کمک جداول انجام می شود.

پیش از این « راهنمای مبحث دهم مقررات ملی ساختمان» نیز منتشر شده بود و اکنون راهنمای دیگر مرتبط با این مبحث تحت عنوان « راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی» تقدیم به جامعه مهندسی کشور می‌شود. در این مطلب نسخه PDF این راهنما به صورت رایگان جهت استفاده کاربران گرامی قرار داده شده است.

راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی

دانلود

دانلود راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی

دیدگاه بگذارید

avatar