کلیدواژه نظام مهندسی

کلیدواژه آزمون نظام مهندسی مجموعه ای از واژگان کلیدی استخراج شده از متون مباحث مقررات ملی ساختمان و سایر منابع آزمون نظام مهندسی که به مانند یک فرهنگ لغت به ترتیب حروف الفبا چیده شده اند و به وسیله آن میتوانید پاسخ سوالات آزمون نظام مهندسی را به اسانی و در کمترین زمان ردیابی نمایید.

با توجه به حجم بالای منابع آزمون نظام مهندسی و زمان محدود این آزمون همراه داشتن کلیدواژه آزمون نظام مهندسی نه فقط یک توصیه، بلکه یک ضرورت است.

کلیدواژه نظام مهندسی درواقع سرنخ های سوالات هستند که داوطلب را در کمترین زمان ممکن به پاسخ سوالات میرسانند. این سرنخ ها که از متون و منابع آزمون نظام مهندسی استخراج گردیده اند به صورت فهرستی از واژگان کلیدی مرتب شده بر اساس حروف الفبا به داوطلبان آزمون ارائه میگردند.

داوطلب کافیست سرنخ هایی که در صورت و یا گزینه های هر سوال وجود دارند را شناسایی و سپس با مراجعه به جزوه کلیدواژه نظام مهندسی عنوان مبحث و شماره صفحه حاوی کلیدواژه را بیابد.

کلیدواژه آزمون اردیبهشت ۱۴۰۲

کلیدواژه آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲ نیز به مانند دوره های گذشته برای داوطلبان کلیه رشته ها در بخش های طراحی (محاسبات)، نظارت و اجرا به صورت نشر الکترونیک (PDF) تهیه گردیده است. داوطلبان می توانند با توجه به رشته تحصیلی و رشته آزمون نسبت به خرید آنلاین کلیدواژه ها اقدام نمایند.

ویژگی های کلیدواژه نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲

 

☑ درج واژه های مترادف و هم معنی با واژگان کلیدی

در مورد واژه هایی که هم معنی و یا متراف هستند مانند آرماتور و میلگرد، تنگ و خاموت، پی و شالوده و … ، تلاش شده است تا هم عین واژۀ بکار برده شده در متن کتاب و هم واژه های متناظر با آنها در کلیدواژه نظام مهندسی درج گردد.

 

☑ پوشش کامل تمام بخش های کتاب از جمله جداول، نمودارها، اشکال و پیوست ها

کلیدواژه نظام مهندسی حاضر نه فقط عناوین اصلی و متون، بلکه تمامی بخش های کتاب از قبیل جداول، نمودارها، اشکال و پیوست ها را بدون از قلم انداختن واژه های مهم بطور کامل پوشش می دهد.

 

☑ بهینه سازی کلیدواژه نظام مهندسی با ارائه عبارات توصیفی کوتاه و مفید برای واژگان کلیدی پرتکرار و مهم.

در کلیدواژه آزمون نظام مهندسی این دوره برای شناسایی راحت تر واژگان کلیدی مهم و پرتکرار، عبارات توصیفی مختصر و مفیدی به آنها اضافه شده است تا داوطلب بتواند کلیدواژه مورد نظر خود را از بین کلیدواژه های مشابه پیدا کند.

کلیدواژه آزمون نظارت عمران

 

☑ بهینه سازی کلیدواژه های لاتین با افزودن ستون شرح.

با اضافه شدن ستون شرح به بخش کلیدواژه های لاتین اصولاً دیگر نیازی به مراجعه به منابع برای یافتن معانی واژه ها، حروف و علائم اختصاری نخواهد بود علاوه بر این مشکل شناسایی واژه های مشابه نیز مرتفع خواهد شد.

کلیدواژه
☑ پرهیز از واژه های بی مصرف

بدیهیست که هر واژه ای کلیدواژه نیست اما برخی از وبسایت های مدعی ارائه بهترین و کامل ترین کلیدواژه نظام مهندسی صرفاً برای پربار نشان دادن مخزن واژه های خود کلماتی را تحت عنوان کلیدواژه در جزوات خود درج میکنند که هیچ یک از ویژگی های یک کلیدواژه را دارا نمی باشند. بکار بردن چنین واژه هایی نه تنها کمکی به داوطلب نمی کند بلکه با افزایش حجم کلیدواژه کارایی آن را پایین می آورد.

☑ استفاده از حرف دوم کلیدواژه جهت یافتن سریع تر آن

اگر به سربرگ بالای صفحات نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که در این کلیدواژه علاوه بر حرف اول واژگان کلیدی که در بالا گوشه سمت چپ قرار داده شده است از حرف دوم آنها نیز برای یافتن سریع تر و راحت تر کلیدواژه مورد نظر استفاده شده است. به طور مثال واژگان کلیدی که با حرف ا شروع می شوند حدود ۳۲ صفحه است طبیعتا یافتن واژه ای مانند الکترود از بین این ۳۲ صفحه قدری وقت گیر و نیازمند ورق زدن خواهد بود اما اگر هنگام ورق زدن صفحات متوجه شوید که واژگان کلیدی کدام صفحه با حروف الف و لام شروع میشوند میتوانید با سرعت بالاتری کلیدواژه مورد نظر خود را پیدا کنید. علاوه بر این کلیدواژه هایی که دو حرف اول آنها نسبت به کلیدواژه های ماقبل متفاوت است با یک نمادک به شکل لوزی متمایز شده اند تا به لحاظ بصری راحت تر قابل شناسایی باشند.

14
دیدگاه بگذارید

avatar
آصف
میهمان
آصف

کلیدواژه آزمون اسفند 99 که قرار سال آینده برگزار بشه رو نمیذارید؟ یا ندارید؟

معمار
میهمان
معمار

تو آزمون اجرا معماری از قانون مالیاتهای مستقیم چند تا سوال میاد . ارزش پرینت گرفتن فایل منبع 104 صفحه ای که همراه کلیدواژه گذاشتید رو داره ?

رضا بهراد
میهمان
رضا بهراد

در آزمون نظارت رشته معماری اردیبهشت ماه، مبحث هشتم ویرایش 92 ملاک خواهد بود یا 98 ؟

محسن ادیب
میهمان
محسن ادیب

سلام من برای آزمون مهر 99 یک کلیدواژه نظارت عمران از سایتتون خریدم که توش یه کد تخفیف برای خرید کلیدواژه اجرا هم گذاشته بودید بود ولی الان هیچ گزینه ای برای وارد کردن کد تخفیف وجود نداره

سارا
میهمان
سارا

سلام باتوجه به تعویق زمان برگزاری آزمون آیا نسخه جدیدتری برای آزمون پیش رو ارائه میدهید؟

ناصر املشی
میهمان
ناصر املشی

سلام وقتتون بخیر
من آزمون قبلی کلیدواژه نظارت و اجرا عمران رو از سایتتون خریدم، حالا که مبحث نهم و ششم عوض شده چیکار کنم؟

محمدرضا
میهمان
محمدرضا

سلام ببخشید کلید واژه 1401 رو ندارید؟